Darmowa dostawa
*Płatność przelewem
Darmowa dostawa (Kurier DPD (P. standardowa)) już od 190,00 zł.
Produkt dnia
Sukienka Laura z opaską
Sukienka Laura z opaską
115,00 zł
Spódniczka Tamara
Spódniczka Tamara
49,00 zł
Wdzianko "Aida-2"
Wdzianko "Aida-2"
39,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog
Co warto wiedzieć o ubrankach dla niemowląt.

Drogi czytelniku.

Jeżeli czytasz ten artykuł to zapewne interesujesz się tematyką małego dziecka. W pierwszym roku życia mamy do czynienia z maleńką osobą która bardzo często daje nam niezrozumiałe dla dorosłych znaki i gesty. Rozumiecie zapewne co mam na myśli. Zazwyczaj jest to płacz bądź też niespokojne i nerwowe zachowanie. Zdarza się że powód jest prozaiczny. Maluszek może być na przykład głodny, może coś jest w pampersie, albo coś znacznie poważniejszego. Tu nasuwa się pytanie czy nie zostało dzieciątko przegrzane zbyt intensywnym sposobem ubierania. Można wielokrotnie zobaczyć szczególnie w okresie letnim jak mamusia pchająca wózek ze swoją pociechą zachowuje się jakby na dworze panowała okrutna zima a nie piękny upalny dzień. Cóż za zdziwienie gdy wieczorem przy kąpieli widzimy zaczerwienioną skórkę lub wysypkę.Pamiętajcie że w wózeczku jest mały człowiek wielokrotnie bardziej wrażliwy na zewnętrzne bodźce niż dorosły, a przy tym jest zupełnie bezbronny. I tutaj moje rozważanie kieruje się w kierunku prawidłowego sposobu ubierania. Wiadomo że każda mama chce aby dzieciątko było ślicznie no i zapewne modnie ubrane. 

Czym jest Chrzest Święty?

Sakrament chrztu świętego


Dla ludzi wierzących chrzest jest formą dołączenia osoby przyjmującej sakrament do wspólnoty. Jednak przede wszystkim sakrament pozbawia nas grzechu pierworodnego (tzw. grzechu pierwszych rodziców). Jesteśmy zatem włączeni do kościoła Jezusa Chrystusa i możemy w nim czynnie uczestniczyć.
Sam obrządek jest realizowany w zależności od okoliczności w różny sposób. Czyli może to być msza święta lub krótkie nabożeństwo, albo sama formuła sakramentu. W większości  chrztu dokonuje się  uroczyście w trakcie mszy św. Obrządek polega na polaniu główki dziecka wodą święconą i wypowiedzeniu słów „ja Ciebie Chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Amen”. Wtedy nakłada się na dziecko białą szatę jako symbol czystości i niewinności jak również zapala się od paschału świecę. Światło świecy to znak jedności z Jezusem zmartwychwstałym. Cały obrządek zawiera jeszcze nałożenie olejów świętych oraz wygłoszenie modlitw z egzorcyzmem. Pamiętajmy że chrzest nie wynika tylko z jakiejś starożytnej tradycji, ale jest dla katolika  rozpoczęciem drogi życia u boku Jezusa.

 

Google+
 
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl